Pazartesi, Mayıs 20, 2019

Uluslararası İslam Ceza Hukuku Konferansı Raporu

30.04.2015–03.05.2015 tarihleri arasında, Antalya’da, Türkiye, BAE, İrlanda, Amerika Birleşik Devletleri, Katar, Mısır, Almanya, Irak, Kanada, Japonya, Malezya, Pakistan, Bosna, İspanya, Fransa, Bangladeş, Ürdün, Sudan, Kuveyt, Fas, Cibuti, Moritanya, Suudi Arabistan, Filipinler, Lübnan, Makedonya, Suriye, İngiltere, Cezayir, Tayland, Yunanistan, Filistin olmak üzere 32 ülkeden akademisyenlerin ve hukukçuların katılımı ve sunumları ile ilmi temelde olmak üzere, “İslam Ceza Hukuku Konferansı” gerçekleştirilmiştir.

Dünya'da ve Türkiye'de Darbe Yargılamaları Sempozyumu Raporu

27-29 Şubat tarihleri arasında İstanbul Üniversitesi Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans salonunda, Dünya’da ve Türkiye’de Darbe Yargılamaları Uluslararası Sempozyumu 4 farklı ülkeden 13 konuşmacı ve Türkiye’den 10 konuşmacı ile birlikte 2 günü sempozyum, 1günü çalıştay olmak üzere gerçekleştirildi. Bu üç günlük etkinlik boyunca pek çok konu işlendi. Aralarında Şili, Arjantin, İspanya, Yunanistan ve Türkiye’nin olduğu beş farklı ülkenin darbe geçmişi irdelendi.

Avrasya Hukuk Kurultayı Raporu

4 ve 5 Eylül 2014 tarihlerinde, Anayasa Hukukçuları Derneği, Hukukçular Derneği, Uluslararası Hukukçular Birliği (UHUB) ve Uluslararası Hukuk Merkezi tarafından, Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansının desteği ile Uluslararası Saraybosna Üniversitesi’nde 17 ülkeden gelen 300 hukukçu ve akademisyenin katılımıyla Avrasya Hukuk Kurultayı gerçekleştirilmiştir.